Disney Chat

End Chat

STAR WARS™ App

  • Android (Google Play)
  • iOS

Jak korzystać z Jakku Spy (Meldunków z Jakku) w aplikacji STAR WARS?

posted on 2015/12/03Uruchamianie funkcji

Wybierz opcję Jakku Spy (Meldunki z Jakku) na pulpicie aplikacji Star Wars. Pojawi się prośba o pozwolenie na pobranie plików.  Możesz później usunąć te pliki, korzystając z opcji Profile/Manage Usage, żeby zwolnić miejsce w pamięci urządzenia.

Po pobraniu funkcji nastąpi sprawdzenie dostępności aktualizacji i pojawi się ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia. Przeczytaj je uważnie.

Przy pierwszym włączeniu tej funkcji pojawi się pytanie, czy masz Google Cardboard. Jest on dostępny w wielu sklepach, w tym na stronie www.google.com/intl/pl/get/cardboard/get-cardboard/ i w sklepach Verizon.

Jeśli nie masz Google Cardboard, możesz oglądać wiadomości w trybie Magic Window (magicznego okna).  Wybierz odpowiednią ikonkę i trzymaj telefon poziomo.


Select Jakku Spy on the main screen This feature is currently downloading message in app Select whether you have a Google Cardboard on the screen

do góry

Pobieranie wiadomości

Do pobierania wiadomości potrzebne jest połączenie z siecią Wi-Fi lub siecią komórkową. Pliki wideo mają spore rozmiary i ich pobieranie przez sieć komórkową wiąże się z użyciem dużej ilości danych. Po pobraniu wiadomości nie trzeba się łączyć z internetem, żeby obejrzeć ją ponownie.

Lista wiadomości będzie widoczna na ekranie głównego menu. Kolejne wiadomości będą stopniowo udostępniane do premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, więc w zależności od tego, kiedy skorzystasz z funkcji Jakku Spy, dostępne będą niektóre lub wszystkie wiadomości. Pobieraj je, klikając przyciski.

Po pobraniu wiadomości nazwa przycisku zmieni się na „Play Message” (odtwórz wiadomość). Kliknij, żeby ją obejrzeć.


Downloading Messages App Image

do góry

Kalibrowanie Google Cardboard

Podczas pierwszego oglądania wiadomości za pomocą Google Cardboard pojawi się prośba o kalibrację.  Skieruj kamerę na kod kreskowy na Google Cardboard.  Po odczytaniu kod pojawi się na ekranie.  Kliknij „BACK” (wstecz), żeby wrócić do funkcji. Następnie naciśnij „Play” (odtwórz) – wówczas pojawi się instrukcja wkładania urządzenia do Google Cardboard.


Scan bar code on your Google Cardboard Google Cardboard displayed in Current Viewer Magic Window Instructions

do góry

Magic Window

Żeby oglądać wiadomości przy użyciu samego telefonu, wybierz ikonkę Magic Window (wyglądającą jak smartfon) i naciśnij „Play” (odtwórz) przy dostępnej wiadomości. Pojawią się instrukcje i przycisk „Continue” (dalej).

UWAGA: Za pomocą przycisków na dole ekranu menu można w dowolnej chwili przechodzić z trybu Cardboard do Magic Window i odwrotnie.


do góry

Oglądanie wiadomości

Są to 360-stopniowe filmy, więc rozglądaj się na wszystkie strony. Korzystanie ze słuchawek znacznie wzbogaca doznania.

Na koniec każdego filmu pojawi się holograficzna wiadomość, a następnie kolekcjonerska karta.


Holigraphic Message Collectible Card

Przy zapisywaniu elementów kolekcjonerskich i dokonywaniu wyboru w filmach porusza się kursorem za pomocą wzroku.  Biała kropka wskazuje miejsce, w którym skupiony jest twój wzrok. Ustaw element do kliknięcia na środku widoku i skup na nim wzrok, żeby go kliknąć. Wówczas pojawi się animacja potwierdzająca wybór.

Save Collectible Cards -1 Save Collectible Cards - 2

Zapisywanie kart kolekcjonerskich, ponowne odtwarzanie wiadomości i wychodzenie z wirtualnej rzeczywistości.

Po pobraniu więcej niż jednego filmu poniżej elementu kolekcjonerskiego pojawi się wizualne menu umożliwiające wybór i ponowne odtworzenie dostępnych filmów.


do góry

Udostępnianie elementów kolekcjonerskich

W głównym menu poniżej przycisków wiadomości widoczne są zebrane karty kolekcjonerskie. 

Kliknij kartę, żeby ją obejrzeć.  

Podczas oglądania karty w prawym górnym rogu ekranu będzie widoczna ikonka. Przy jej użyciu możesz zapisać kartę na urządzeniu lub udostępnić ją znajomym i rodzinie.


Select Collectibles Card Collectible Card - Save image

do góry

Usuwanie wiadomości: opcje zarządzania zajmowanym miejscem

Ponieważ funkcja ta korzysta z dużych plików wideo, w opcjach profilu dodaliśmy możliwość usuwania zawartości.

Dotyczy to funkcji: Jakku Spy (Meldunki z Jakku), Augmented Reality (rzeczywistość rozszerzona) i Force Trainer (Trening Mocy).  Wystarczy kliknąć przycisk, żeby usunąć dany materiał. 

Jeśli chcesz znowu skorzystać z jakiejś funkcji po jej skasowaniu, uruchom ją na głównym pulpicie i pobierz jeszcze raz.


Delete

do góry

Wymagania systemowe

W celu uzyskania najlepszych efektów zalecamy uruchamianie aplikacji na urządzeniach Samsung Galaxy S4 / Google Nexus 4 bądź ich odpowiednikach lub iPhone 5 bądź lepszych z systemem iOS w wersji 8.4.1 lub wyższej (najlepiej OS 9). Urządzenie musi zawierać żyroskop. Funkcja ta nie będzie działać na iPodach.

Zalecamy korzystanie ze słuchawek. Stanowczo zalecamy korzystanie z Wi-Fi lub pakietu nielimitowanego internetu do początkowego pobierania zawartości.


do góry

Czy ten artykuł był pomocny?


Nadal szukasz właściwej odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami