Disney Chat

End Chat

Disney Infinity

  • Console
  • PC

Jak rozpocząć grę w Disney Infinity na konsoli?

posted on 2014/08/01


 


Czym jest Disney Infinity?
Disney Infinity przedstawia zupełnie nowy wszechświat, w którym gracze mają niespotykaną dotąd swobodę i nieskończone możliwości tworzenia opowieści i gier z udziałem ulubionych postaci Disneya. Na konsoli można grać w stworzonych przez nas światach Disneya lub stworzyć własny na Placu Zabaw Disneya. W grze sieciowej i na tablecie rozgrywka odbywa się na Placu Zabaw.

top
 


Pierwszy raz uruchamiam Disney Infinity. Na środku ekranu jest świecąca iskierka, co teraz robić?
Kiedy narrator mówi: „Każdą wielką ideę rozpala iskierka wyobraźni…”, poruszaj świecącą iskierką według wskazówek tak, aby dotykała niebieskich iskierek i urosła. Narrator mówi dalej „Z czasem, dzięki trosce i duchowi przygody, idea zaczyna rosnąć…”. Iskierka pędzi w przestrzeni, aż w końcu rozpryskuje się różnymi kolorami. Prowadź świecącą iskierkę naprzód, by rozświetlić świat. Kieruj się w stronę wiszących schodów prowadzących do żelaznej bramy. Rozwijający się dywan wskazuje drogę do Mikiego w roli Ucznia Czarnoksiężnika. Podążaj za Mikim, żeby dokończyć samouczek.

top
 


Przejście z Placu Zabaw do świata.
W celu przejścia z Placu Zabaw do świata należy zapauzować grę i wybrać opcję „Wyjdź” z menu pauzy. Po zatwierdzeniu wyboru pojawi się główne menu Disney Infinity. W nim można wybrać świat, w którym chce się grać. Należy pamiętać o ustawieniu figurki dostępu do świata na czytniku Disney Infinity i przygotowaniu odpowiedniej figurki postaci (np. Zygzaka McQueena w przypadku świata Aut). 
 
UWAGA: Jeśli zapisano już wcześniej stan gry w świecie, można przejść na czerwoną płytę (podróży) w centrum Disney Infinity (lub zatrzymać grę i wybrać opcję „Podróż”). W menu podróży należy wybrać opcję „Wczytaj”, a następnie świat.

top
 


Sieciowa gra wieloosobowa na Wii
Z powodu ograniczonego miejsca na platformie Wii trzeba było podjąć pewne decyzje projektowe w związku z grą. W wypadku gry wieloosobowej postanowiliśmy skupić się na Placu Zabaw, a nie na światach, ponieważ chcieliśmy, by wszyscy gracze mogli uczestniczyć w zabawie związanej z budową własnych Placów Zabaw.

top
 


Jak wykorzystać kod?

 
1. Zalogować się na konto Disney na stronie infinity.disney.com/pl
2. Wpisać kod w polu wykorzystania kodu
3. Kliknąć przycisk „Prześlij” 
 
top
 


Dlaczego nie można grać wszystkimi posiadanymi postaciami w światach?
 
Światy to konkretne otoczenia stworzone przez Disneya. Żeby gracze mogli lepiej zanurzyć się w danym świecie, postacie z innych światów nie mają do niego wstępu. Można jednak mieszać wszystkie postacie Disneya, tworząc własny świat na Placu Zabaw.

top
 


Iskierki, gwiazdki i obroty!
 
Zbieranie iskierek w światach służy do rozwijania postaci! Za wykonywanie misji zdobywa się gwiazdki. Zdobyte gwiazdki dają obroty, które można wykorzystać w skarbcu do zebrania kolejnych zabawek!

top
 

 
Czy gra jest taka sama na wszystkich platformach?
 
Wersje gry na Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U są bardzo podobne z wyjątkiem specyficznego dla każdej z platform sterowania i mechaniki.
 
Wersja na Wii jest nieco inna. Chociaż na Placu Zabaw jest dzielony ekran dla dwóch graczy, gra w światach przeznaczona jest dla jednego gracza. Plac Zabaw podzielony jest na 6 różnych rodzajów wykorzystujących zabawki przeznaczone specjalnie dla danego rodzaju.
 
Gra na 3DS jest zupełnie inna i nie zawiera trybu Placu Zabaw. To gra, w której rywalizuje się na własnej planszy z Placu Zabaw! Możesz sprawdzić swoje umiejętności w ponad 50 minigrach.
 
Wersja internetowa i na urządzenia przenośne zawiera tylko Plac Zabaw.

top
 

 
W jaki sposób zmienia się sala bohaterów?
 
Sala bohaterów rośnie i zmienia się wraz z korzystaniem z kolejnych figurek postaci, rozwijaniem postaci, korzystaniem z dysków mocy i zdobywaniem gwiazdek!

top
 

 
Czym się różni gra na 3DS?
 
Wersja na 3DS to gra zupełnie innego rodzaju niż Disney Infinity, korzystająca jednak z tych samych figurek postaci i dysków mocy.
 
Możesz rywalizować na własnej planszy z Placu Zabaw! Ścigaj się, skacz, wspinaj się i strzelaj – sprawdź swoje umiejętności w ponad 50 minigrach!

top
 

 
Ile czasu trwa przejście jednego świata?
 
Większość graczy będzie w stanie ukończyć świat Disney Infinity w ciągu 6–10 godzin, a na Placu Zabaw rozgrywka jest naprawdę nieograniczona!

top
 

 
Po co łączyć identyfikator konsolowy z identyfikatorem Disney ID?
 
Połączenie identyfikatora konsolowego z identyfikatorem Disney ID daje dostęp do funkcji sieciowych. Dzięki temu można przesłać swój Plac Zabaw, żeby grali na nim inni, a także pobieranie innych Placów Zabaw. Umożliwia to także przeniesienie Placu Zabaw na inne platformy.

top
 

 
Co oznaczają określenia „przejęcie własności” i „gość”?
 
Po przejęciu własności figurki Disney Infinity będzie ona przypisana do powiązanego profilu i możliwe będzie zapisywanie statystyk. Podczas gry jako gość można rozwijać postać z figurki, ale nie będzie ona przypisana do profilu i zapisywanie statystyk będzie niemożliwe.

Przejęcie własności figurki umożliwia użytkownikowi stanie się „właścicielem” figurki. Doświadczenie postaci wróci do poziomu 0, od którego można rozwijać postać i zapisywać związane z nią statystyki. Gry jako gość nie bierze się pod uwagę w „sali bohaterów” ani przy osiągnięciach/trofeach.

Dla przykładu: jeśli przejmiesz własność figurki i pójdziesz z nią do kolegi, kolega będzie mógł grać tą figurką jako gość i ją rozwijać. Kiedy użyjesz znowu tej figurki na swojej konsoli, postać będzie na poziomie, do którego ją rozwinięto. Jeśli kolega przejmie własność figurki w swojej grze, poziom figurki zostanie wyzerowany, ale nie stracisz dotychczasowych poziomów, kiedy użyjesz jej znowu na swojej konsoli. Ponowne przejęcie własności spowoduje powrót do zapisanego wcześniej poziomu.

top
 

 
Czy utracę postępy w grze, jeśli znajomy „przejmie własność” mojej figurki postaci?
 
Wszystkie postępy w grze będą wciąż zapisywane na lokalnym urządzeniu. Jeśli znajomy zwróci figurkę, figurka odnotuje poprzedni poziom doświadczenia postaci.

top
 

 
Co się stanie, jeśli zgubię lub popsuję figurkę? Czy utracę postępy w grze?
 
Nie, stan gry jest zapisany na lokalnym urządzeniu.

top
 

 
Czy po kupieniu pojedynczej figurki postaci mogę używać jej w grze znajomego, jeśli nie mam zestawu startowego?
 
Tak! Jeśli znajomy posiada zestaw startowy, możesz grać na jego konsoli.

top
 

 
Czy możliwa jest gra międzyplatformowa? Czy mogę na przykład grać w sieci Xbox 360 ze znajomym, który ma PlayStation 3?
 
Nie, ale można grać ze znajomymi, którzy mają taką samą konsolę. Można na przykład grać na konsoli Xbox 360 ze znajomym, który również ma konsolę Xbox 360. Można też zabrać figurkę postaci do znajomego i grać na jego konsoli.

top
 

 
Czy niektóre postacie są rzadziej spotykane niż inne?
 
Większość standardowych postaci jest tak samo dostępna. Istnieją jednak specjalne figurki postaci Disney Infinity dostępne tylko w sklepach Toys R Us.

top
 

 
Czy niektóre dyski mocy są rzadziej spotykane niż inne?
 
Owszem, niektórych dysków mocy nie można dostać wszędzie.

top
 

 

Czy ten artykuł był pomocny?


Nadal szukasz właściwej odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami