Disney Chat

End Chat

Disney Infinity 3.0: Play Without Limits

  • Console
  • Steam

Do characters have different combos/abilities inside of Marvel Battlegrounds?

posted on 2016/03/15


Seria trzech ciosów

Podstawowym sposobem ataku każdej postaci jest seria trzech ciosów. Po udanym ciosie seria każdej postaci odrzuca przeciwnika w tył (patrz „Odrzucenie” poniżej). Trafienie trzecim ciosem serii powoduje pojawienie się fioletowych iskierek.

Odrzucenie

Odrzucenie wywoływane na końcu serii trzech ciosów mocno odpycha przeciwnika.

Atak szarżą

Atak szarżą wykonuje się przytrzymaniem przycisku ataku. Ataki szarżą mają specjalne właściwości lub zadają dodatkowe obrażenia. U Iron Mana atak szarżą to wystrzał unibeamu z reaktora łukowego na jego piersi, a u Kapitana Ameryki – uderzenie tarczą odrzucające przeciwnika.

Atak od dołu

Atak od dołu wykonuje się naciśnięciem przycisku ataku podczas podnoszenia się po powaleniu. Postać atakująca od dołu jest niewrażliwa na ataki, ale można jej zadać duże obrażenia po uniku lub bloku.

Powietrzny atak

Każda postać ma inny powietrzny atak – może to być uderzenie w ziemię, seria ciosów w powietrzu lub ostrzał pociskami z powietrza. Naciśnij i naładuj, żeby zadać większe obrażenia.

Chwyt

Każda postać może wykonać chwyt. Naciśnij przycisk X, żeby pominąć blok bez kontaktu z uderzającym przeciwnikiem. Po wykonaniu chwytu postać rzuca przeciwnikiem.

Blok

Każda postać potrafi wykonać blok po przytrzymaniu przycisku obrony. Blokiem można odbić każdy atak wręcz i dystansowy nieoznaczony jako nie do zablokowania, dzięki czemu postać nie otrzyma obrażeń. Blok pozwala też przetrzymać atak serią trzech ciosów i zaatakować przeciwnika, kiedy dochodzi do siebie.

Zasłona – kontratak

Każda postać może wykonać kontratak, blokując atak przed dojściem ciosu. Kontratak jest automatycznie wycelowany w atakującą postać i powoduje wykonanie potężnego ciosu odrzucającego.

Unik

Każda postać może wykonać unik w jednym z czterech kierunków po naciśnięciu przycisku obrony podczas ruchu. Unik daje postaci chwilową niewrażliwość na ataki.

Podskok

Każda postać może podskoczyć po naciśnięciu przycisku skoku.

Superskok/lot

Przytrzymanie przycisku A, kiedy postać stoi na ziemi, umożliwia niektórym postaciom superskok lub unoszenie się w powietrzu. Postać, która nie dysponuje superskokiem lub umiejętnością unoszenia się w powietrzu, normalnie podskoczy.

Lot / skakanie na pajęczynach

U niektórych postaci przytrzymanie przycisku A w powietrzu powoduje wykonanie specjalnej czynności. Na przykład Thor może unosić się nad polem bitwy, a Spider-Man może przeskoczyć do innego obszaru na pajęczynie.

Szybkie dojście do siebie

Każda postać może natychmiast dojść do siebie w powietrzu, jeśli w chwili reakcji na uderzenie zostanie naciśnięty przycisk skoku.

Atak dodatkowy

Ataki dodatkowe wykonuje się za pomocą prawego spustu. Są to zazwyczaj ataki dystansowe.  Nadają się one świetnie do strącania przeciwników z powietrza, ponieważ w powietrzu nie można blokować ciosów.

Doładowanie ataku dodatkowego

Niektóre postacie mogą doładować (przez przytrzymanie przycisku) swój atak dodatkowy, dzięki czemu ma on dodatkowe właściwości. Na przykład rzut tarczą Kapitana Ameryki może ogłuszyć trafiony cel.

Atak specjalny

Po naładowaniu paska ruchu specjalnego postaci wykonaj atak specjalny, naciskając RB. Ataki specjalne zadają dużo obrażeń, ale ich wykonanie zużywa cały pasek ruchu specjalnego. Ataki specjalne zwykle wykonuje się na ziemi, ale niektóre postacie mają ataki specjalne wykonywane w powietrzu.

Czy ten artykuł był pomocny?


Nadal szukasz właściwej odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami